Ошибка
  • JUser: :_load: Не удалось загрузить пользователя с ID: 344
Четверг, 04 Март 2021 08:03

Глава Мінфіну України про співпрацю із МВФ: У грудні наші очікування були більш оптимістичними

Україна співпрацює із МВФ за новою програмою stand-by

Співпраця України з Міжнародним валютним фондом (МВФ) триває. Про це міністр фінансів України Сергій Марченко заявив виданню "Сьогодні" в інтерв’ю, опублікованому 3 березня.

Об этом сообщает КОД ЮА

"Вона є. Із грудня до лютого в Україні працювала оціночна місія МВФ щодо перегляду програми. Ми досі погоджуємо параметри майбутніх зобов’язань і виконання існуючих параметрів. У нас триває нормальна дискусія із ключових питань. Ніяких критичних акцентів із жодного питання немає", – сказав він.

Міністр зазначив, що комунікацію із представниками МВФ проводять в онлайн-режимі, що уповільнює процес.

"Але ми продовжуємо роботу. Мова йде про переформатування діючої програми щодо оцінок і зобов’язань. Потрібно почати працювати над текстом меморандуму і отримати Staff-Level Agreement – схвалену угоду на рівні персоналу. І далі виконувати умови перегляду програми". Зізнаюся, у грудні наші очікування були більш оптимістичними. Тоді було менше питань, які потребують рішень. Сьогодні у зв’язку із ситуацією на енергетичних ринках виникли додаткові аспекти, які вимагають узгодження з місією МВФ", – пояснив Марченко.

Він також розповів, що буде в оновленому меморандумі із МВФ, про плани підписання якого міністр говорив у лютому.

"І нові терміни, і нові маркери. Ми – у процесі розробки і дискутуємо щодо конфігурації цих параметрів. Основні теми – антикорупційні заходи, судова реформа, енергетичний ринок, фіскальні зобов’язання, зокрема за бюджетними параметрами. Є питання про введення "Ощадбанку" до Фонду гарантування вкладів фізичних осіб. Зараз обговорюються такі питання", – поінформував глава Мінфіну.

Україна співпрацює із МВФ за новою програмою stand-by. Виконавча рада Фонду схвалила її 9 червня 2020 року. Згідно з нею планують виділити $5 млрд чотирма траншами. 12 червня Україна отримала $2,1 млрд першого траншу. Як говорив міністр фінансів Сергій Марченко, Київ очікував на отримання ще двох траншів по $700 млн до кінця року, але цього не сталося.

21–23 грудня 2020 року місія Міжнародного валютного фонду розпочала перший перегляд угоди з Україною у форматі stand-by. Вона поновила роботу після зимових канікул 11 січня 2021 року. Коментуючи строки виділення наступного траншу МВФ, директор пресофісу місії Фонду в Україні Джеррі Райс сказав, що спочатку треба вивчити політику економічного розвитку і проведення реформ у країні.

Постійний представник МВФ в Україні Йоста Люнгман 13 лютого повідомив, що місія Фонду завершила роботу, але рішення про перегляд програми не ухвалили. "Обговорення було продуктивним, проте потрібен більший прогрес на користь завершення першого перегляду програми. Дискусії триватимуть", – зазначив він.

25 лютого Джеррі Райс заявив, що місія МВФ вважає продуктивними дискусії з Україною, але деякі питання залишилися невирішеними. Серед таких питань він назвав посилення управління банківським наглядом Національного банку, дефіцит бюджету, фіскальні ризики, а також зміцнення системи правосуддя. За словами Райса, він нічого не знає про терміни подальших перемовин.


Джерело статті: “http://gordonua.com/ukr/news/money/glava-minfinu-ukrajini-pro-spivpratsju-z-mvf-u-grudni-nashi-ochikuvannja-buli-bilsh-optimistichni-1542487.html”

Другие материалы в этой категории: Первое дело русских это выживать. »

ФСБ-СБУ

Samsung перенес выпуск нового Galaxy Note из-за нехватки микрочипов

Samsung перенес выпуск нового Galaxy Note из-за нехватки микрочипов

В Адыгее предотвратили теракт

В Адыгее предотвратили теракт

Истребитель F-22 ВВС США совершил аварийную посадку

Истребитель F-22 ВВС США совершил аварийную посадку

Женщина-пилот пожаловалась на психику после инцидента в полете и пошла в суд

Женщина-пилот пожаловалась на психику после инцидента в полете и пошла в суд

Власти хотят открыть медкарты граждан искусственному интеллекту

Власти хотят открыть медкарты граждан искусственному интеллекту

CURRENT EVENTS

Судья Федулеева Юлия санкционировала наезд правоохранителей на крупное одесское предприятие

  • 01.02.2019 19:28

Судья Жуковская: верный слуга «Партии Регионов» Януковича и янтарная мафия — в одной судейской мантии

  • 18.10.2018 16:28

Чому судья часів Януковича, Юрченко Валентина Петрівна знову вершить правосуддя при негативному висновку ГРД

  • 24.02.2018 15:20