Ошибка
  • JUser: :_load: Не удалось загрузить пользователя с ID: 344
Четверг, 18 Февраль 2021 12:36

Законопроєкт Кабміну про статус антикорупційного бюро може позбавити його інституційної незалежності – НАБУ

НАБУ створили 2015 року

Законопроєкт №5070 про статус Національного антикорупційного бюро, який передбачає звільнення чинного очільника відомства Артема Ситника, відкриває можливість для позбавлення органу його незалежності. Про це 18 лютого повідомила преслужба НАБУ на своїй сторінці у Facebook.

Об этом сообщает Стрелочник

"Проєкт закону за авторством Кабінету Міністрів України, анонсований як такий, що має вирішити проблемні моменти через рішення Конституційного Суду щодо НАБУ, насправді відкриває можливості для повного перезавантаження інституції та позбавлення її інституційної незалежності", – ідеться в повідомленні.

У НАБУ заявили про те, що аналіз законопроєкту про узгодження статусу Національного антикорупційного бюро з вимогами Конституції дав змогу виділити низку головних загроз. Наслідком їх реалізації стане втрата реальної можливості НАБУ протидіяти і викривати топкорупцію в Україні.

Зокрема, у відомстві назвали такі загрози:

  • "Контрольний пакет" голосів у складі конкурсної комісії з відбору директора НАБУ фактично матиме уряд. Адже Кабмін, окрім трьох представників від себе, призначає ще трьох зі списку, наданого донорами. Однак остаточне рішення – за урядом. У НАБУ зазначили, що найвищу ланку Кабміну становлять особи, підслідні бюро;
  • остаточне рішення щодо складу комісії зовнішнього контролю із проведення щорічного аудиту також цілковито за Кабміном;
  • зміна статусу НАБУ – із правоохоронного на центральний орган виконавчої влади зі спеціальним статусом – порушує питання владнання трудових відносин із працівниками НАБУ, яких дібрали на посади за результатами відкритого конкурсу. У бюро пояснили, що зараз є ймовірність використання реорганізації як приводу для зміни кадрового складу.

"Замість консолідації зусиль у боротьбі з топкорупцією ми вкотре стали свідками чергового об’єднання владного ресурсу задля боротьби з НАБУ. Проте все ж не полишаємо надій на готовність до конструктивної дискусії вже в Раді та ухвалення зваженого рішення на користь суспільства. Зі свого боку, НАБУ готове долучитися до цієї дискусії", – додали в НАБУ.


https://www.facebook.com/nabu.gov.ua/posts/2883409501904717

Голова правління Центру протидії корупції Віталій Шабунін заявляв, що за усною пропозицією одного з міністрів Кабмін передав законопроєкт у Раду із правкою, яка передбачає звільнення Ситника. За інформацією ЦПК, така ініціатива – "особисте рішення" президента.

Законопроєкт уже зареєстрували в Раді, але його тексту ще офіційно не опубліковано. У ЦПК аналізують версію тексту, опубліковану виданням ZN.UA з посиланням на джерела в керівництві парламенту.

Міністр юстиції України Денис Малюська пояснював, що, оскільки Конституційний Суд України визнав неконституційним указ про призначення Ситника директором НАБУ, перед урядом стояло завдання "закрити прогалину в законі" і врегулювати питання статусу бюро та його директора.

Проєкт закону про НАБУ, ініційований Кабміном, надає Нацбюро статус органу виконавчої влади і вводить нову процедуру обрання директора НАБУ, повідомив Малюська. Він підтвердив, що строк роботи Ситника скоротять.

Національне антикорупційне бюро України створили 2015 року. Від моменту заснування його очолює Ситник. Згідно із законодавством, завдання НАБУ – протидія корупційним правопорушенням, скоєним вищими посадовими особами.

У травні 2020 року у КСУ надійшло подання від 51 народного депутата. У ньому йшлося про те, що п’ятий президент України Петро Порошенко, призначаючи директора НАБУ, вийшов за межі своїх повноважень.

28 серпня КСУ оприлюднив рішення за цим поданням. Суд дійшов висновку, що указ про призначення Ситника був неконституційним, оскільки в Основному законі чітко визначено перелік посад, на які призначає президент (серед них директора НАБУ немає). Видавши указ про призначення Ситника, Порошенко перевищив свої конституційні повноваження, вважають у КСУ.

У КСУ підкреслили, що рішення не поширюється на правовідносини, що виникли внаслідок виконання Ситником посадових обов’язків. Представник президента України в Конституційному Суді, народний депутат від "Слуги народу" Федір Веніславський пояснив, що рішення КСУ не містить загрози справам, які розслідує антикорупційне бюро: усі дії, вчинені директором НАБУ до 28 серпня, вважатимуть легітимними і конституційними.

НАБУ назвало рішення Конституційного Суду черговим кроком на шляху знищення інституційної незалежності відомства.


Джерело статті: “http://gordonua.com/ukr/news/politics/zakonoproekt-kabminu-pro-status-antikoruptsijnogo-bjuro-mozhe-pozbaviti-jogo-institutsijnoji-nezalezhnosti-nabu-1540494.html”

Другие материалы в этой категории: Первое дело русских это выживать. »

ФСБ-СБУ

Samsung перенес выпуск нового Galaxy Note из-за нехватки микрочипов

Samsung перенес выпуск нового Galaxy Note из-за нехватки микрочипов

В Адыгее предотвратили теракт

В Адыгее предотвратили теракт

Истребитель F-22 ВВС США совершил аварийную посадку

Истребитель F-22 ВВС США совершил аварийную посадку

Женщина-пилот пожаловалась на психику после инцидента в полете и пошла в суд

Женщина-пилот пожаловалась на психику после инцидента в полете и пошла в суд

Власти хотят открыть медкарты граждан искусственному интеллекту

Власти хотят открыть медкарты граждан искусственному интеллекту

CURRENT EVENTS

Судья Федулеева Юлия санкционировала наезд правоохранителей на крупное одесское предприятие

  • 01.02.2019 19:28

Судья Жуковская: верный слуга «Партии Регионов» Януковича и янтарная мафия — в одной судейской мантии

  • 18.10.2018 16:28

Чому судья часів Януковича, Юрченко Валентина Петрівна знову вершить правосуддя при негативному висновку ГРД

  • 24.02.2018 15:20