Ошибка
  • JUser: :_load: Не удалось загрузить пользователя с ID: 344
Воскресенье, 14 Февраль 2021 08:07

На пенсію – достроково, якщо не беруть на роботу


Попри те, що українців морально готують до того, що на пенсію доведеться виходити пізніше, уряд, схоже, шукає варіанти, які дозволять деяким категоріям населення скористатися можливістю дострокового виходу на заслужений відпочинок. Опубліковано урядовий законопроєкт «Про вдосконалення пенсійного законодавства». Зокрема, цей документ передбачає встановити можливість достроково призначати пенсії за віком за півтора року до досягнення пенсійного віку особам, трудовий договір з якими розірвано у зв’язку зі змінами організації виробництва й інших умов. Маються на увазі випадки, коли людина потрапила під скорочення, а знайти роботу перед пенсією вже не може. Правда, для цього треба буде мати необхідний мінімум страхового стажу, який потрібен для призначення пенсії у 60 років. Цього році він становить 28 років. А з урахуванням того, що закон навіть якщо і буде розглянуто депутатами 2021 року, а набере чинності не раніше 2022-го, то тоді вимога до страхового стажу зросте до 29 років.

Об этом сообщает Антикор

На 2021 рік заплановано провести для пенсіонерів кілька підвищень пенсійних виплат

Також право дострокового виходу на пенсію хочуть надати матерям п’ятьох дітей, жінкам, які виховали дитину-інваліда чи дитину з важкими захворюваннями, яким не встановлена інвалідність. Сюди можуть потрапити діти хворі на онкологічні та онкогематологічні захворювання, інсулінозалежні діабетики, діти з ДЦП і низка інших категорій. Для таких матерів встановлено поріг виходу на пенсію у 50 років. За згоди подружжя таким самим правом може скористатися і чоловік, але йому доведеться працювати на п’ять років довше — до 55 років.

Цим законопроєктом пропонують низку підвищень виплат інвалідам: першої групи з 105% до 120% прожиткового мінімуму. А стипендії дітям-сиротам встановити на рівні 150% прожиткового мінімуму.

Дату перерахунку пенсій зафіксують

Урядовий законопроєкт має зафіксувати дату автоматичного перерахунку пенсій. Планують, що це буде 1 березня кожного року. Якщо дата буде визначена у законі, то уряд не зможе переносити дату індексації пенсій на друге півріччя або взагалі на кінець року, як це пропонували зробити торік. Тобто це нововведення є позитивом для всім пенсіонерів.

«Чорнобильцям» підвищать ліміти

Профільний комітет Верховної Ради підтримав ще один законопроєкт, який стосується пенсіонерів-«чорнобильців». Документи зі схожими номерами 4555 і 4555-1 передбачають зростання пенсій для «чорнобильців» з десяти прожиткових мінімумів до п’яти мінімальних зарплат.

Зараз пенсії для всіх пенсіонерів обмежено десятьма прожитковими мінімумами, які відповідають мінімальній пенсії – це 17 690₴ Якщо ж буде ухвалено зміни, то пенсії можуть зрости до 30 тисяч гривень — з 1 січня мінімальна зарплата становить 6 тисяч гривень.

Зміни можуть торкнутися таких категорій пенсіонерів-«чорнобильців»:

- учасники ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, щодо яких встановлено причинний зв’язок інвалідності з катастрофою;

- громадяни, які брали безпосередню участь у ліквідації інших ядерних аварій, внаслідок чого отримали інвалідність.

За пенсіонерів знизять податки

Депутати пропонують знизити податки для роботодавців, які беруть на роботу пенсіонерів. Зокрема, у парламенті зареєстрували законопроєкт №4688 щодо стимулювання працевлаштування громадян пенсійного віку. «Держава повинна створити відповідні можливості для працевлаштування осіб пенсійного віку. Такі заходи дозволять, з одного боку, збільшити доходи цих осіб, підвищити рівень їхнього життя, а з іншого — зменшити соціальну напруженість у суспільстві», — пояснюють автори проєкту закону.

Запропоновано, що єдиний внесок для підприємств, установ і організацій, фізичних осіб-підприємців, у тому числі тих, які обрали спрощену систему оподаткування, в яких працюють особи, які досягли пенсійного віку і отримують законну пенсію, встановлюється розміром 9,573%.

Нагадаємо, що за нинішнім законодавством пенсіонери платять ЄСВ на загальних підставах — на рівні 22%. Але при цьому мають право на перерахунок пенсій раз у два роки у зв’язку зі збільшенням страхового стажу. Як будуть проводити перерахунок у разі ухвалення цього законопроєкту, наразі невідомо.

Накопичувальна пенсія для тих, кому до...

У Кабміні допрацьовують законопроєкти, які повинні будуть забезпечити запровадження другого рівня пенсійного забезпечення. Ідея полягає у тому, що частину виплат буде робити держава, а друга — з тих грошей, які працівник встиг відкласти за період своєї трудової діяльності на спеціальних рахунках у пенсійних фондах. Та наразі щодо механізму пенсійних накопичень тривають суперечки.

Основна дискусія сьогодні полягає через два нюанси — чи будуть підвищувати відрахування із зарплат і яким буде вік для обов’язкового запровадження пенсійних накопичень. Згідно з останньою версією, Міністерство соціальної політики пропонує надати громадянам, які старші за 50 років, право відмовитися від участі в обов’язковій накопичувальній пенсійній системі. Але потрібно розуміти, що навіть на шляху до сесійної зали парламенту ця норма може змінитися.


Кому перерахують пенсію 2021 року

Згідно з чинним законодавством, 2021 року пенсіонерам передбачено відразу кілька підвищень пенсійних виплат. У січні вже відбулося підвищення пенсій з 2100 до 2400 грн для громадян віком від 65 років, за наявності у них страхового стажу від 30 років для жінок і 35 років для чоловіків і більше (40% від збільшеної мінімалки з 5000 до 6000).

Від 1 березня для всіх планується автоматична індексація пенсій на 11%. Правда, як ми згадували, цю дату в законодавстві чітко не визначено і уряд може переносити індексацію навіть на 1 грудня.

У квітні має відбутися автоматичний перерахунок пенсіонерам, які працюють, з урахуванням зарплати за період роботи та набутого стажу роботи від минулого перерахунку.

Чиновники також обіцяють запровадити від 1 липня 2021 року щомісячні доплати розміром до 400 грн для тих, кому від 75 до 80 років. Для цієї категорії осіб також встановлюється мінімальна пенсія 2500 грн у разі наявності стажу як мінімум 20 років для жінок і 25 років для чоловіків.

Також планують підвищення пенсій з 2400 до 2600 грн для людей віком від 65 років і за наявності у них страхового стажу 30/35 років і більше (40% від збільшеної мінімалки до 6500 грн). Крім того, підвищиться прожитковий мінімум з 1769 до 1854 грн, що також приведе до збільшення надбавок і підвищення пенсій для тих, хто отримує мінімалку.

Наступне підвищення прожиткового мінімуму з 1854 до 1934 грн заплановано на грудень. І це теж приведе до збільшення надбавок і підвищення мінімальних пенсій.

Степан КРАЙНЯК


Джерело статті: “https://pogliad.ua/news/ukraine/na-pensiyu-dostrokovo-yakscho-ne-berut-na-robotu-402786”

Другие материалы в этой категории: Первое дело русских это выживать. »

ФСБ-СБУ

Samsung перенес выпуск нового Galaxy Note из-за нехватки микрочипов

Samsung перенес выпуск нового Galaxy Note из-за нехватки микрочипов

В Адыгее предотвратили теракт

В Адыгее предотвратили теракт

Истребитель F-22 ВВС США совершил аварийную посадку

Истребитель F-22 ВВС США совершил аварийную посадку

Женщина-пилот пожаловалась на психику после инцидента в полете и пошла в суд

Женщина-пилот пожаловалась на психику после инцидента в полете и пошла в суд

Власти хотят открыть медкарты граждан искусственному интеллекту

Власти хотят открыть медкарты граждан искусственному интеллекту

CURRENT EVENTS

Судья Федулеева Юлия санкционировала наезд правоохранителей на крупное одесское предприятие

  • 01.02.2019 19:28

Судья Жуковская: верный слуга «Партии Регионов» Януковича и янтарная мафия — в одной судейской мантии

  • 18.10.2018 16:28

Чому судья часів Януковича, Юрченко Валентина Петрівна знову вершить правосуддя при негативному висновку ГРД

  • 24.02.2018 15:20