Уряд планує видати цього року ще 7 тисяч мікрогрантів на розвиток бізнесу

налоги,деньги,гривня,налоговый

Уряд передбачив у 2023 році на програму мікрогрантів "Власна справа" 1,8 млрд₴ Це дозволить видати українцям понад 7 тисяч мікрогрантів на започаткування та розвиток бізнесу.

Об этом сообщает Охота на акул


Про це повідомила заступниця міністра економіки Тетяна Бережна в ефірі Національного телемарафону.

"Розраховуємо, що отримувачі цих коштів, створять багато робочих місць, адже обов’язковою умовою надання мікрогранту є створення підприємцем одного-двох робочих місць, залежно від суми гранту. І це позитивно вплине на ринок праці. Ми маємо хороші результати цієї програми за минулий рік – мікрогранти отримали 3300 підприємців, які створять понад 8 тис. робочих місць", – зазначила вона.

За її словами, програма мікрогрантів є найбільш популярною серед грантових програм проєкту "єРобота", і перша цього року хвиля подачі заявок на мікрогрант стартувала 1 лютого.

За тиждень українці вже подали через портал "Дія" понад 200 заявок на отримання коштів. Сума мікрогранту становить від 50 до 250 тис₴ Його можна витратити на придбання або лізинг обладнання, закупівлю сировини та матеріалів, оренду приміщення.

Отримати мікрогрант може як діючий підприємець, так і людина без досвіду такої діяльності.

Як додала Бережна, серед підприємців, які вже отримали такі мікрогранти, майже 30% працюють в сфері оптової та роздрібної торгівлі, ремонту автотранспорту, 20% — в сфері переробної промисловості, 13% — тимчасового розміщування й організації харчування.

Найбільше грантоотримувачів було у Києві, Львові та Рівному.

Проєкт "єРобота" включає 6 грантових програм, спрямованих на стимулювання підприємницької діяльності. Зокрема, це програми мікрогрантів на відкриття чи розвиток власного бізнесу, грантів на створення й розвиток переробних підприємств, закладки саду та виноградарства, тепличного господарства, підтримки ІТ-стартапів та старту в ІТ-сфері.

Наразі прийом заявок на всі напрямки програми "єРобота" триває. Подача заявки здійснюється через портал "Дія".

Источник: News RU