Кабмін передбачив у цьогорічному бюджеті $3,3 мільярда на першочергове відновлення

марченко,сергій

Уряд України передбачив у державному бюджеті на 2023 рік $3,3 млрд на першочергове відновлення.

"Наші міжнародні партнери надали гарантії на близько $4,3 млрд. Водночас, незабезпечені першочергові потреби у відновленні цьогоріч становлять близько $6,5 млрд. Отже вчасне залучення цих коштів має вирішальне значення для створення належних умов проживання людей, повернення мігрантів та сприяння економічному зростанню України", – сказав міністр фінансів України Сергій Марченко під час панельних дискусій під час зборів групи країн-членів МВФ та Світового банку в Чорногорії.

За словами Марченка, потреби у фінансуванні першочергового відновлення України на 2023 рік становлять $14,1 млрд для п’яти ключових сфер, що безпосередньо впливають на добробут людей та стимулюють економіку України.

Зокрема, це енергетичний сектор з потребами в розмірі $3,3 млрд, гуманітарне розмінування з потребами в сумі $400 млн, відновлення зруйнованого та пошкодженого житла – $1,9 млрд. Потреби на відновлення критичної та соціальної інфраструктури становлять $5,8 млрд, а також $2,8 млрд необхідно для підтримки приватного сектору.