Підрядник хотів підкупити голову Центру земкадастру за 1 млн гривень

Читать на русском

Підрядник хотів підкупити голову Центру земкадастру за 1 млн гривень
Підрядник хотів підкупити голову Центру земкадастру за 1 млн гривень

Керівнику приватної компанії, який намагався підкупити голову державного підприємства «Центр державного земельного кадастру», повідомили підозру у зловживанні впливом.

Об этом сообщает Минправда

Про це повідомляє НАБУ.

Оскільки підозрюваний є чинним адвокатом, повідомлення про підозру йому підписав керівник САП. За даними слідства, у 2019 році державне підприємство оголосило тендер на закупівлю серверів для адміністрування державної публічної кадастрової системи.

Перемогу у тендері здобула фірма, яка поставила обладнання Однак, оскільки сервери не відповідали заявленим технічним вимогам, держпідприємство відмовилось їх приймати й оплачувати. ТОВ, зі свого боку, звернулось до Господарського суду Києва, аби в судовому порядку стягнути оплату у 37 млн гривень з ДП.

У 2022 році суд задовольнив вимоги позивача, після чого держпідприємство оскаржило рішення в апеляції. Аби уникнути подальшої судової тяганини й не ризикувати скасуванням рішення про повернення коштів, керівник приватної компанії запропонував представнику ДП «Центр ДЗК» «вирішити питання» поза залою суду шляхом впливу на інших службових осіб. Згідно з його пропозицією, за мільйон гривень держпідприємство мало б відкликати апеляційну скаргу, а ще пів мільйона посадовець отримав би після оплати за обладнання.

Посадовець ДП на пропозицію не пристав, натомість повідомив про це НАБУ.

368.media

Источник: Устав ГРУПП