Росія заплатить за все: в Гаазі створили Міжнародний реєстр збитків України через війну

Читать на русском

Росія заплатить за все: в Гаазі створили Міжнародний реєстр збитків України через війну
Росія заплатить за все: в Гаазі створили Міжнародний реєстр збитків України через війну

У Гаазі (Нідерланди) створено Міжнародний реєстр збитків. Ця міжнародна організація займеться питанням відшкодування Росією збитків, яких та завдала й продовжує завдавати під час повномасштабного вторгнення в Україну.

Об этом сообщает Охота на акул

Таке рішення ухвалив уряд Нідерландів 17 лютого. "Це перший компонент компенсаційного механізму, який дозволить зробити так, щоб Росія заплатила за все. Злочинця буде покарано, він заплатить за кожен злочин", – прокоментував рішення керівник Офісу президента України Андрій Єрмак.

До реєстру можна подавати вимоги щодо відшкодування збитків. При цьому організація самостійно не виплачуватиме компенсації й не аналізуватиме правомірність вимог. Передбачається, що цими питаннями займеться спеціальна міжнародна комісія, яку буде створено пізніше.

Основу для створення Міжнародного реєстру збитків заклала ООН у листопаді 2022 року. "В ООН тоді зазначили, що мають зафіксувати розмір збитків у якомусь одному місці, щоби стягнути його з росіян", – пояснив міністр закордонних справ Нідерландів Вопке Гукстра.

За його словами, збитки вже оцінюються в сотні мільярдів євро. "Школи, лікарні, будинки та дороги зазнали бомбардувань по всій країні", – зазначив він. Гукстра додав, що реєстр дасть змогу не втратити такої інформації.

Гукстра вважає, що "має бути зроблено все", щоб Україна отримала компенсацію за збитки. "Росія несе відповідальність. Є лише одне місце, куди можна відправити квитанцію", – сказав міністр.

Источник: Охота на акул