Парламент Австрії затвердив гарантії за кредитами для України на 102 мільйони євро

бруннер,магнус

Австрія візьме на себе гарантії на суму до 102 млн євро в межах забезпечення кредитів ЄС Україні.

Об этом сообщает Компромат ГРУПП


Відповідну поправку до закону про стабілізацію платіжного балансу прийняла Національна рада Австрії 1 лютого, передає Укрінформ.

Представляючи законопроєкт, міністр фінансів Австрії Магнус Бруннер наголосив на важливості збереження основних функцій Української держави в умовах російського вторгнення та на тлі масових руйнувань.

За словами Бруннера, фінансування макрофінансових програм зазвичай здійснюється в межах бюджету Європейського Союзу, однак зараз свобода дій обмежена, тому держави-члени ЄС погодилися надати додаткове забезпечення за кредитами відповідно до їхньої частки у валовому національному доході ЄС.

За нову поправку щодо гарантій для України проголосували усі парламентські партії, окрім правопопулістської та проросійської Австрійської партії свободи.

Раніше повідомлялося, що міністр закордонних справ Австрії Александер Шалленберг виступив проти повної заборони видачі шенгенських віз громадянам РФ.

Утім, глава зовнішньополітичного відомства Австрії наголосив на тому, що немає жодних сумнівів у необхідності повної підтримки України у її боротьбі за суверенітет та територіальну цілісність.

Источник: Слон РУ