Нацбанк відмовився посилювати резервні вимоги щодо коштів юридичних осіб

нбу,нацбанк

Члени Комітету з монетарної політики Національного банку України на засіданні 15 березня відмовилися посилювати резервні вимоги за коштами юридичних осіб, зокрема прирівнювати нормативи обов’язкового резервування за депозитами юридичних осіб на строк до трьох місяців до нормативів засобами юридичних осіб поточних рахунках.

Об этом сообщает Устав


"Учасники дискусії одноголосно підтримали пропозицію прирівняти нормативи ОР за депозитами фізичних осіб строком до трьох місяців до нормативів за коштами фізичних осіб на поточних рахунках. Вони погодилися, що в контексті необхідності стимулювання строкових заощаджень населення маніпуляції окремих банків із квазістроковими вкладами для уникнення посилених нормативів ОР виглядають контрпродуктивними", – сказано в повідомленні НБУ.

Кілька членів КМП запропонували поширити такий підхід і на норматив ОР за коштами юридичних осіб, що дало б змогу додатково зв’язати ліквідність у банківській системі та упередити відплив валюти за кордон. Але інші учасники дискусії не підтримали цю пропозицію.

Один із них підкреслив, що кошти юридичних осіб мають використовуватися для ведення бізнесу, а не для заробітку процентів з банківських вкладів.

"Банки зараз і так активніше конкурують за кошти юридичних осіб і пропонують їм навіть кращі умови, ніж населенню", – зазначили в Нацбанку.

Источник: Охота на акул