1 млн снарядів для України: прем’єр Естонії розкрила деталі плану закупівлі боєприпасів

Читать на русском

1 млн снарядів для України: прем’єр Естонії розкрила деталі плану закупівлі боєприпасів
1 млн снарядів для України: прем’єр Естонії розкрила деталі плану закупівлі боєприпасів

Узгоджений міністрами ЄС план спільної закупівлі боєприпасів передбачає постачання Україні 1 мільйона снарядів.

Об этом сообщает News RU

Про це сьогодні, 20 березня, повідомила у Twitter прем’єр-міністр Естонії Кая Каллас.

"Україна потребує боєприпасів і попросила їх. Я запропонувала країнам-членам ЄС спільно закупити 1 млн снарядів для України. Рада, що сьогодні міністри закордонних справ та оборони ЄС схвалили цю ініціативу", — написала вона.

Каллас також наголосила, що це рішення корисне і для самого ЄС, оскільки зміцнює безпеку та допомагає нарощувати оборонну промисловість. Йдеться про угоду щодо закупівлі боєприпасів для України більш ніж на 2 млрд євро.

З ініціативи глави зовнішньополітичного відомства ЄС Жозепа Борреля, один мільярд євро має бути використаний для відшкодування країнам-членам блоку за негайне постачання боєприпасів із їхніх власних запасів в Україну.

Ще один мільярд євро передбачалося виділити на довгострокову підтримку Києва артилерійськими снарядами, для чого країни ЄС мали спільно закуповувати боєприпаси, щоб знизити ціни та прискорити замовлення. Кошти мають надійти на додаток до 3,6 млрд євро військової допомоги, наданої ЄС.

У свою чергу міністр оборони Естонії Ханно Певкур окремо підтвердив, що на зустрічі 20 березня міністри ЄС досягли політичного консенсусу щодо відправки в Україну 1 мільйона снарядів калібру 155 мм, пише The Guardian. Боєприпаси буде відправлено протягом 12 місяців, сказав Певкур.

Источник: Компромат