Молдова хоче розірвати угоду з телерадіокомпанією "Мир" через агресію РФ проти України

Читать на русском

Молдова хоче розірвати угоду з телерадіокомпанією "Мир" через агресію РФ проти України
Молдова хоче розірвати угоду з телерадіокомпанією "Мир" через агресію РФ проти України

Молдова може денонсувати угоду про діяльність телерадіокомпанії "Мир". Ініціатива спрямовано захист інформаційного простору від РФ.

Об этом сообщает Новости РУ

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на рішення парламентської комісії із зовнішньої політики та євроінтеграції Молдови, яке приводить NewsMaker.

Країна хоче денонсувати угоду про міжнародно-правові гарантії безперешкодної та незалежної діяльності телерадіокомпанії "Мир".

Згідно з документом, ініціатива спрямована на захист національного аудіовізуального простору та забезпечення інформаційної безпеки. У тому числі з урахуванням ситуації в регіоні та загроз, спричинених агресією Росії проти України.

"Тепер рішення про денонсацію угоди має розглянути парламент. Починаючи з другого кварталу 2022 року, влада Молдови перестала перераховувати гроші каналу "Мир" — представництву офіційної телекомпанії СНД у Молдові", — йдеться у матеріалі.

"Мир"

Російська мовна організація, акціонерне товариство здійснює мовлення телепрограм "Мир", "Світ Premium", "Мир24" та радіопрограми "Радіо Світ". Створена в 1992 році Угодою глав держав-учасників СНД з метою висвітлення політичного, економічного та гуманітарного співробітництва, формування спільного інформаційного простору і сприяння міжнародному обміну інформацією. Телерадіокомпанія являє собою міжнародну організацію зі штаб-квартирою в Москві і національними філіями і представництвами в 9 країнах.

З 26 лютого 2015 року мовлення телеканалу "Мир24" заборонено в Україні у зв’язку з порушенням вимог Євроконвенції про транскордонне телебачення — низка сюжетів новин та фрагменти телепередач Національна рада України з питань телебачення та радіомовлення розцінила як заклики до зміни конституційного ладу країни та порушення територіальної цілісності.

Источник: Люди