Зеленський підписав закон про корпоратизацію "Енергоатома"

енергоатом

Президент Володимир Зеленський підписав закон "Про акціонерне товариство "Національна атомна енергогенеруюча компанія "Енергоатом".

Об этом сообщает News RU


Як повідомляється на сайті Верховної Ради, відповідний законопроєкт №8067 повернуто із підписом голови держави 17 березня.

Верховна Рада ухвалила його у другому читанні 24 лютого.

Метою законопроєкту у пояснювальній записці до нього вказано "встановлення правових, економічних та організаційних засад утворення приватного акціонерного товариства "НАЕК "Енергоатом" шляхом реорганізації (перетворення) державного підприємства "НАЕК "Енергоатом"... задля підвищення ефективності його діяльності, у тому числі через удосконалення корпоративного управління".

Для досягнення поставленої мети закон визначає процедуру утворення та функціонування АТ "НАЕК "Енергоатом", 100% акцій якого належатимуть державі, а також встановлює порядок формування статутного капіталу товариства, функціонування товариства після створення, обмеження, пов’язані із забезпеченням збереження корпоративних прав держави, майна атомних електростанцій, ядерних матеріалів і об’єктів, призначених для поводження з радіоактивними відходами, виключно за товариством, для забезпечення економічної безпеки та захисту інтересів держави.

На думку авторів законопроєкту, його ухвалення дозволить "підвищити ефективність функціонування енергетичної галузі України та конкурентоспроможності українського оператора ядерної установки, відрахування податків, зборів (обов’язкових платежів) до бюджетів усіх рівнів".

Читайте також: Рада прийняла нову редакцію закону про акціонерні товариства

Як повідомлялося, корпоратизація "Енергоатому" передбачена кредитною угодою між компанією та Європейським банком реконструкції та розвитку (ЄБРР) та ратифікованою Верховною Радою гарантійною угодою "Комплексна узагальнена програма підвищення рівня безпеки енергоблоків атомних станцій".

"Енергоатом" є оператором усіх чотирьох діючих АЕС України. Експлуатує Запорізьку, Южно-Українську, Рівненську та Хмельницьку станції із 15 енергоблоками, оснащеними водо-водяними енергетичними реакторами, загальною встановленою електричною потужністю 13,8 ГВт.

Источник: Инсайдер