SpaceX запустила в космос супутники Starlink V2 Mini нового покоління

Американська компанія SpaceX вивела в космос новітні супутники V2 Mini для кращого сигналу Starlink.

Об этом сообщает Скелет РУ

Про це пише видання Space.

Ракета Falcon 9 доправила 21 новітній супутник V2 Mini з космодрому у Флориді 28 лютого о 01:13 за київським часом. Запуск відбувся приблизно на п’ять годин пізніше, ніж спочатку планувалося, через «космічну погоду».Компанія запустила тестовий набір Mini V2 для того, щоб у майбутньому розвернути повноцінну місію Starlink V2. Її будуть запускати за допомогою великої ракети SpaceX Starship Mars, яка ще не введена в експлуатацію.

Супутники V2 mini хоч і менші за повнорозмірні апарати V2, але вони потужніші за попередні версії супутників Starlink, які SpaceX запускала у космос.

SpaceX вже вивела на орбіту понад 4 тисяч супутників Starlink для надання послуг інтернету по всьому світу. До того ж компанія вже отримала дозвіл регуляторів на запуск 12 тисяч нових супутників і подала заявку на запуск ще близько 30 тисяч.

Запуск для Starlink планувався, як частина програми разом із місією астронавтів Crew-6 для NASA, яка мала стартувати вранці 27 лютого. Але за декілька хвилин до запуску компанія SpaceX заявила про технічну помилку й відправлення космічного апарату відклали.

Starlink в Україні

Міністр цифрової трансформації Михайло Федоров на початку повномасштабного вторгнення звернувся до Ілона Маска з проханням надати Україні Starlink. Бізнесмен погодився й за тиждень надіслав перші 500 станцій з безоплатною прошивкою під Україну.

Мінцифри повідомляло, що тисячі станцій допомагають ЗСУ бути на зв’язку та реалізовувати спеціальні операції, підтримують роботу критичних енергетичних і телекомунікаційних об’єктів, закладів охорони здоров’я та навіть посівну кампанію, а також повертають до життя звільнені території.

Запуск ракети з супутниками для Starlink, 28 лютого 2023 року. Фото: Twitter / SpaceX

«Аргумент»

Источник: Тема РУ