"Як голку в копиці сіна". В Австралії знайшли загублену радіоактивну капсулу

капсула

Пристрій розміром з горошину став об’єктом пошуків на маршруті у 1400 км

Об этом сообщает Корупция Ру

Влада Австралії знайшла крихітну радіоактивну капсулу, яка зникла минулого тижня.

Екстрені служби "буквально знайшли голку в копиці сіна", повідомили чиновники. Масштабні пошуки розпочали після того, як капсулу втратили під час транспортування маршрутом довжиною 1 400 км.

Гірничодобувний гігант Rio Tinto вибачився за втрату капсули, яка могла становити серйозну небезпеку, якщо з ним поводитися необережно.

Капсула діаметром 6 мм і довжиною 8 мм містить невелику кількість цезію-137, який може спричинити пошкодження шкіри, опіки або променеву хворобу.

Під час операції екстрена служба використовувала спеціальне обладнання, зокрема детектори радіації.

Пристрій використовували на шахті у віддаленому регіоні Кімберлі. Раніше Rio Tinto пообіцяла розпочати розслідування того, що сталося.

Зона пошуку втраченої капсули була величезною.

Вважають, що капсула могла зникнути два тижні тому.

Вона є частиною пристрою, що вимірює густину, який використовують у гірничодобувній промисловості. Він був на шахті Gudai-Darri компанії Rio Tinto у віддаленому регіоні Австралії Кімберлі.

Датчик перевозила субпідрядна компанія, яка забрала його з шахти 12 січня, щоб перемістити на сховище в північно-східному передмісті Перта.

Коли його розпакували для перевірки 25 січня, виявили, що датчик розбитий на частини, а радіоактивна капсула зникла. Також не було одного з чотирьох болтів і гвинтів.

Влада заявила, що вібрація під час транспортування могла спричинити ослаблення болтів, що дозволило капсулі випасти через щілини в корпусі та вантажівці.


Источник: Руссиангейт