Ошибка
  • JUser: :_load: Не удалось загрузить пользователя с ID: 344
Четверг, 26 Ноябрь 2020 21:08

Кабмін схвалив законопроєкт про повноваження Ради звільняти директора НАБУ

Кабмін ухвалив рішення 26 листопада

Кабінет Міністрів України на позачерговому засіданні 26 листопада схвалив проєкт закону із пропозицією встановити повноваження Верховної Ради ухвалювати рішення про звільнення директора Національного антикорупційного бюро України. Про це повідомляє кореспондент видання "ГОРДОН".

Об этом сообщает Сергей Доренко

"Його мета – забезпечити додаткові процесуальні гарантії нормальної роботи інституції після набуття чинності рішення Конституційного Суду України про неконституційність окремих положень закону про НАБУ. Ми нічого радикально не змінюємо, проте забезпечуємо збереження статусу-кво до набуття чинності закону про внесення змін до Конституції або іншого законодавства, яке дозволить провести призначення директора НАБУ відповідно до рішення КСУ. Тобто це перехідний законопроєкт, який спрямований на забезпечення стабільної роботи НАБУ", – сказав міністр юстиції Денис Малюська.

Проєкт закону пропонує наділити парламент повноваженнями звільняти директора НАБУ, якщо є підстави, чітко визначені законом. Зараз, згідно із законом про НАБУ, скасувати указ про призначення директора бюро можна за певних обставин (смерть, звільнення за власним бажанням, призначення на іншу посаду, досягнення 65-річного віку, результати аудиту роботи НАБУ та інше).

У законопроєкті передбачено, що чинний директор НАБУ й далі виконуватиме свої обов’язки до моменту призначення нового керівника, підкреслив прем’єр-міністр Денис Шмигаль.

Національне антикорупційне бюро України створили 2015 року. З моменту заснування його очолює юрист Артем Ситник. Згідно із законодавством, завдання НАБУ – протидія корупційним правопорушенням, вчиненим високопосадовцями.

У травні 2020 року в КСУ надійшло подання від 51 народного депутата. У ньому йшлося про те, що п’ятий президент України Петро Порошенко, призначаючи директора НАБУ, вийшов за межі своїх повноважень.

28 серпня КСУ оприлюднив рішення за цим поданням. Суд дійшов висновку, що указ про призначення Ситника був неконституційним, оскільки в Основному законі чітко визначено перелік посад, на які призначає президент (серед них директора НАБУ немає). Видавши указ про призначення Ситника, Порошенко перевищив свої конституційні повноваження, вважають у КСУ.

Водночас у КСУ підкреслили, що рішення не поширюється на правовідносини, що виникли унаслідок виконання Ситником посадових обов’язків. Представник президента України в Конституційному Суді, народний депутат від "Слуги народу" Федір Веніславський пояснив, що рішення КСУ не становить загрози справам, які розслідує антикорупційне бюро: усі дії, вчинені директором НАБУ до 28 серпня, вважатимуться легітимними й конституційними.

НАБУ назвало рішення Конституційного Суду черговим кроком на шляху знищення інституційної незалежності відомства.

16 вересня КСУ визнав неконституційними окремі положення закону про НАБУ, зокрема положення про наділення президента України повноваженнями створювати НАБУ, призначати на посаду та звільняти з посади його директора, визначати одного члена комісії зовнішнього контролю для проведення незалежної оцінки (аудиту) ефективності діяльності бюро, його операційної та інституційної незалежності й затверджувати положення про Раду громадського контролю та про порядок її формування.

У НАБУ заявили, що через рішення КСУ поза законом опиниться аудит і призначення керівника бюро.

Президент Володимир Зеленський на онлайн-зустрічі з послами G7 19 листопада заявляв, що директор НАБУ Ситник залишиться на посаді після 16 грудня, а рішення Конституційного Суду України про визнання неконституційними низки окремих положень закону про НАБУ поки не створює загроз, які можуть вплинути на легітимність бюро і його очільника.


Джерело статті: “http://gordonua.com/ukr/news/politics/kabmin-shvaliv-zakonoproekt-pro-povnovazhennja-radi-zvilnjati-direktora-nabu-1529148.html”

Другие материалы в этой категории: Чем хороша британская политика ? »

ФСБ-СБУ

Один человек погиб при пожаре в квартире в Москве

Один человек погиб при пожаре в квартире в Москве

Саратов: Бондаренко обвинили в коррупции. Прямой эфир

Саратов: Бондаренко обвинили в коррупции. Прямой эфир

УралВагонСхематоз. Журналисты и контрагенты изобличают руководство УВЗ в финансовых манипуляциях

УралВагонСхематоз. Журналисты и контрагенты изобличают руководство УВЗ в финансовых манипуляциях

Жириновский назвал свой вес после предложения увольнять чиновников с ожирением

Жириновский назвал свой вес после предложения увольнять чиновников с ожирением

Саратовскую набережную отремонтируют не всю, зато спилят деревья, расковыряют плитку и сдерут газон. Что-нибудь останется?

Саратовскую набережную отремонтируют не всю, зато спилят деревья, расковыряют плитку и сдерут газон. Что-нибудь останется?

CURRENT EVENTS

Главой Верховного суда КБР стал служитель Фемиды с конфликтом интересов

  • 22.02.2020 18:03

Чёрный бизнес юриста Журбиной

  • 04.01.2020 17:58

Окружной админсуд Киева не позволяет Минобороне переводить военных в повара

  • 07.08.2019 13:59